BASIN AÇIKLAMASI: ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜNÜZÜ KUTLARIZ

 Değerli Basın Mensupları, 
 
Demokrasilerin vazgeçilmez birer unsuru olan, halkın haber alma özgürlüğü noktasında özveriyle hizmet veren, gerçeklerin ortaya çıkarılması için görevlerini layıkıyla yerine getirmeye çalışarak, doğru ve tarafsız yayıncılık anlayışını kendisine ilke edinmiş tüm gazeteci dostlarımızın “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü”nü yürekten kutluyoruz. 
 
Toplumsal bilinci güçlendirmesi ve önemli bir kamu hizmetini yerine getirmesiyle günlük hayatın ayrılmaz bir parçası olan basın, doğrudan bireysel algılara tesir edebildiğinden, objektif, tutarlı ve kamu yararını gözeten bir hizmet anlayışıyla gerçekleştirilen önemli bir meslektir. Basının demokratik hak ve özgürlükler çerçevesinde ifa ettiği bu hizmet, zorlukları nedeniyle her türlü takdiri hak etmektedir. 
 
Türk Eczacıları Birliği olarak, gerek sözlü ve gerek ise fiziksel şiddete maruz kalarak, her türlü çevresel zorluklara karşı mücadele vererek ve elbette ki düşünsel anlamdaki engelleri aşmaya çalışarak mesleklerini icra eden tüm çalışan gazeteci dostlarımızın bu önemli günlerini kutluyor, başarılarının artarak devam etmesini diliyoruz. 
 
TÜRK ECZACILARI BİRLİĞİ
MERKEZ HEYETİ
 
    |  10.01.2014
İthal İlaç İşlem Sürecindeki ilacınızın durumu için TC kimlik numaranızı yazıp gönder butonuna basınız.
T.C. Kimlik No :