TEBEOS TEBEOS
Konu : TEBEOS STOK DÜZELTME UYGULAMASI HAKKINDA
Tarih : 29-09-2016
Sayı : 0015/29092016

Stok Düzeltme Hakkı Kapsamında Hazırlanan Uygulamanın Kullanımına Dair Bilgilendirme


Uygulamaya geçmeden önce Karekodlu Stok Sayımı yapmanız öncelikli ve gereklidir. Lütfen "Muhasebe ve Stok İşlemleri--> Stok Sayım --> Karekodlu Stok Sayım" menüsünden stok sayımınızı yapınız. Stok sayımının nasıl yapılacağına dair detaylı bilgilendirme için tıklayınız. Stok düzeltme hakkı bir defaya mahsus yapılabilmektedir. Bu uygulamada yapacağınız hatalı bir bildirimin geri dönüşü için its@saglik.gov.tr adresine ve İTS yardım masasına başvurmanız gerekmektedir.


Stok Düzeltme Hakkında Uygulaması İşlem Adımları

1.) Karekodlu Stok Sayım Yapılmalıdır (Karekodlu Stok Sayımı Nasıl Yapılır?)

2.) İTS Portalından Stok İndir menüsünden İTS de Kayıtlı Stoğunuz İndirilmelidir. (İTS Portalından Stok Nasıl İndirilir?)

3.) TEBEOS içinden Muhasebe ve Stok İşlemleri-->Stok Düzeltme Hakkı menüsü açılmalıdır.
4.) Açılan uygulamadaki ilk ikaz penceresinde bulunan "Karekodlu Stok Sayımı Yaptınız mı?" sorusu yanıtlanmalıdır Karekodlu Stok Sayımı yapılmadıysa muhakkak yapılmalıdır.
5.) İlk ikaz penceresinden sonra II. ikaz penceresinde Stok Düzeltme Hakkı kapsamında bilinmesi gerekenler ve Türk Eczacıları Birliği' nin yayınladığı yönergeye erişim sağlamaktadır.
6.) II ikaz penceresinden sonra açılan uygulamada sol alt kısımda bulunan "İTS Dosyası Yükle" butonu ile İTS Portalından indirdiğiniz dosya TEBEOS' a yüklenir.
7.) İTS Dosyasında olan ve stoğunuzda olmayan karekodlar ayrılır ve ekranda listelenir. Alt bölümde kırmızı renk ile yazılmış "Stoklarımda Olmayan ve İTS' de Üzerime Kayıtlı Olan Listedeki Tüm Karekodların Stok Affı Kapsamında ve Kontrolüm Dahilinde Deaktivasyon Bildirimini Onaylıyorum." yazısı onaylandıktan sonra,Deaktivasyon butonu aktif olur.

8.) "Karekodları Stok Düzeltme Hakkı Kapsamında Deaktivasyon Bildirimini Yap" butonuna tıklandığında son penceresi açılır. "Evet Onaylıyorum" seçeneğinden sonra listede bulunan karekodların deaktivasyon bildirim işlemi başlar.

9.) İşlem tamamlandığında özet ekranda bilgilendirme açılır. Ekranın sağ tarafında bulunan menüde, bildirimini yaptığınız karekodların Excel formatında veya yazıcı çıktısını alabilirsiniz, stok sayım tutanağını görebilirsiniz.


Stok Düzeltme Uygulaması Kapsamında Hazırladığımız Eğitim Videoları

TEBEOS içinde Stok Düzeltme Hakkı - Stok Sayımı - İTS Portal konularını kapsayan eğitim videosu.

Sadece TEBEOS içinden Stok Düzeltme Hakkı uygulamasının eğitim videosu.
   

@tebeosteb

https://www.facebook.com/groups/246170749080217/

Not: Herhangi bir problemle karşılaşmanız halinde 444 3 329(ECZ) numaralı çağrı merkezimizden, http://tebeos.teb.org.tr adresindeki web sitemizden veya tebeos@teb.org.tr e-posta adresimizden bizimle iletişeme geçebilirsiniz.